Сташ Скубе од одбраната на ПСЖ - направи аматери! (ВИДЕО)

Поранешниот ракометар на Вардар, кој сега го носи дресот на Брест Мешков постигна фанастичен гол на дуелот против ПСЖ. 

Словенецот со прекрасен дриблинг се ослободи од целата одбрана на францускиот гигант и без проблеми реализираше во голот на Венсан Жерард.