Пелистер ќе се пресмета со српски Зајечар во Челинџ-купот

Женската македонска екипа Пелистер денеска го доби противникот во третото коло од Челинџ-купот, па тие повторно ќе играа против српска екипа.

Српски Зајечар е противник на тимот од Битола во третото коло од Челинџ-купот.

На првиот меч Пелистер ќе гостува во Србија на деветти или десетти ноември, а реваншот се игра во Македонија една недела подоцна.