Лазаров има еден од најдобрите голови на колото во Франција (ВИДЕО)

Нант загуби во петтото коло во францускиот шампионат од Лимож, но на натпреварот одличен беше Кире Лазаров, кој постигна гол по атрактивна акција на неговата екипа.

Лазаров го реализираше цепелинот кој го организираа неговите соиграчи, а овој гол заврши на четвртото место во топ-5 голови во Франција.