Србин од Унгарија е замената за Јасухира во Вардар!

Поранешниот македонски и европски ракометен шампион Вардар остана без Јапонецот Косуке Јасухира, па ангажира негова замена од Унгарија.

„Балкан Хендбол“ објави дека Вардар се договорил со повремениот српски репрезентативец Младен Крсманчиќ кој доаѓа од Чургои.

Крсманчиќ во кариерата играше и за Анаитасуна, Југовиќ, Слога Пожега и Железничар, а воедно ќе биде петто засилување за „црвено-црните“.

Вардар претходно се засили со Ашреф Маргели, Дмитро Горига, Мигуел Пинто и Томче Стојановски.