Манасков со магичен погодок против ППД Загреб ги воодушеви навивачите (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков со четири гола учествуваше во победата на Веспрем против ППД Загреб (36-28), а еден од нив ја воодушеви публиката.

Погодокот на Манасков за 31-25 беше прогласен и за најдобар гол од СЕХА-лигата во мечот меѓу Веспрем и ППД Загреб.