Видал ги загуби нервите, па си ги фрли копачките (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Интер, Јувентус и Барселона, искусниот 35-годишен Артуро Видал имаше скандалозен потег во дресот на Фламенго.

Видал за време на мечот против Боависта ептен се изнервира затоа што тренерот го испрати на загревање, но не му даде шанса на теренот, по што Чилеанецот ги фрли копачките.