Унгарски хулигани ја бркаа англиската полиција низ стадион (ВИДЕО)

Англија одигра 1-1 против Унгарија во квалификациите за Светското првенство (СП), а мечот го одбележа инцидент меѓу полицијата и гостинските навивачи.

Унгарските хулигани без милост ја нападнаа британската полиција, која најпрво се обиде да се спротистави, но потоа немаше друг избор освен да бега низ стадионот.