Ултрасите на Динамо Загреб излегоа на улица да помогнат по земјотресот (ФОТО+ВИДЕО)

Голем земјотрес го погоди Загреб, а во раните утрински часови навивачите на Динамо Загреб се организираа и тргнаа да помогнат за санирање на штетите.

Ултрасите решија повторно да им помогнат на своите сограѓани, па во центарот на градот им помагаа на пожарникарите, како и на војската при пренесување на дел од медицинската опрема.

Како изгледаше тоа може да се погледне ТУКА.