Тргедија во САД: Почина поранешниот шампион во НФЛ лигата (ВИДЕО)

Поранешниот НФЛ играч и освојувач на Супербол, Мич Петрус, почина на 32 години од својот живот.

Мич починал вчера вечерта пред семејната продавница во Арканзаза, а лекарите констатрале дека причина за смртта била срцев удар.

 

 

Петрус во НФЛ лигата пристигна во 2010 година и се задржа три години, две во Њујорк, тим со кој во 2011 година ја освои титулата, а потоа кус период беше и во Њу Ингланс и во Тенеси.

Кариерата ја заврши во 2013 година.