Стерлинг со прекрасен потег израдува едно дете на трибините (ВИДЕО)

Англија го совлада Косово со 5-3 во квалификациите за Евро 2020, а по мечот во центар на внимание беше Рахим Стерлинг, кој даваше автограми на навивачите и израдува едно младо момче на кое реши да му ги подари копачките од дуелот.