Српски коментатор среде вклучување ја праша сопругата - кај се децата, кој ги чува? (ВИДЕО)

Познатиот српски коментатор Слободан Шаренац ја изнасмеа цела Србија откако се вклучи во живо во програма на РТС, после победата на кошаркарките против Јужна Кореја за пласман во четвртфиналето.

 

Гостинка во студиото на РТС беше Анџелија Арбутина, поранешната српска кошаркарка, која му е сопруга на Шаренац, кој потоа и постави едно урнебесно прашање.

„За крај имам едно прашање за гостинката, мада не знам дали смеам, ги оставив клучевите од станот во Белград? Кај се децата и кој ги чува?“, праша Шаренац, па ги изнасмеа сите.