Шампион во кик-бокс убиен во бурекџилница во Зеница! (ВИДЕО)

Повеќекратниот шампион на БиХ во кик-бокс, Џемал Махмиќ, починал од повредите здобиени во прстрелка што се случила утрово во бурегџилницата „Лажана“ во Зеница, пишува „Ослободување.ба“.

Пукањето, според Алдина Ахмиќ, портпаролка на Полициската управа при МУП на кантонот Зеница-Добој, се случило утрово околу 9:15 часот.

Повредениот веднаш бил пренесен во болница во Зеница, но лекарите не успеале да интервенираат, па само била утврдена смртта. Сцената е сè уште под истрага и полицијата сè уште трага по лицето што го застрелал кик-боксерот.

Исто така, сè уште не е точно утврдено со кое оружје е пукано. Неофицијално во Махмиќ било пукано со рафал.