Роналдо замина во минатото да му каже на Лингард да се откаже од фудбал (ФОТО)

Манчестер јунајтед денеска загуби од Јанг Бојс со 1-2 во првото коло од групната фаза на Лигата на шампиони (ЛШ) поради големата грешка на Џеси Лингард во последната минута од мечот.

На социјалните мрежи веднаш се активираа троловите кои решија да се исмејуваат на сметка на Лингард, а овој пат во главна улога беше Кристијано Роналдо, кој го постигна единствениот гол за „црвените ѓаволи“.