Роналдо објави снимка од тренинг, а сите гледаат во згодната Георгина (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо со своето семејство се наоѓа во татковината во домашна изолација. Португалецот најмногу време поминува во теретана затоа што сака да го пречека остатокот од сезоната во што е можно подобра форма.

Роналдо на социјалните мрежи објави уште едно видео на кое се гледа како тренира, а друштво му прави неговата прекрасна свршеничка Георгина Родригез.

„Мојата преубава тренинг партнерка“, напиша Роналдо.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My beautiful training partner!🏃🏻‍♀️💪🏽 #stayactive #stayhome

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on