Роналдо доби безобразна понуда од постара Хрватица (ФОТО)

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо ја изненади јавноста со пристигнувањето во Хрватска, односно во Дубровник, кадешто реши да ги помине празниците.

Роналдо доби неколку дена одмор поради Велигден, па реши да замине во Хрватска, а денеска социјалните мрежи „горат“ поради една фотографија, на која може да се забележи една Хрватка како му се „понуди“ на Португалецот.

„Кристијано, ако сакаш постара дама за дружење, јави се, Весна“, пишува Весна Фикус на социјалните мрежи.