Нејмар подготвен да снима спот со „50 Сент“ (ВИДЕО)

Нејмар денеска не беше во составот на ПСЖ поради суспензија, но го гледаше натпреварот против Сент Етијен од ложата на „Паркот на принцовите“. 

Бразилецот при пристигнувањето на трибините веднаш го привлече вниманието на себе со неговиот стајлинг. Дојде облечен во бела бунда, божем ќе снима рап-спот.