Навивачка протерана од трибини зашто ги покажувала градите по секој гол на Тигрес (ФОТО)

Необична вест ни доаѓа од Мексико, каде во главна улога е атрактивната навивачка на клубот Тигрес, Енид Вонг која има над 1,5 милиони фанови на Инстаграм.

Сексипилната девојка има профил и на „ОнлиФенс“, каде што објавува провокативни фотографии, а во изминатиот период решила по секој гол на Тигрес да ги покажува градите.

Иако навивачите биле воодушевени од потегот на атрактивната девојка, сепак клубот решил да ја казни и да ја протера од трибините на стадионот, односно да ѝ забрани влез за оваа и следната сезона.