Навивачите на Ливерпул уништија млад фудбалер на социјалните мрежи! (ВИДЕО)

Неко Вилијамс доби ужасни навреди по неговата грешка против Линколн сити, иако тоа не влијаеше премногу на конечниот резултат (7-2) бидејќи Ливерпул се пласираше во следното кло.

Младиот фудбалер се посрамоти во мечот и направи грешка, по која неговиот тим прими гол, а веднаш потоа не можеше да ги избегне несоодветните коментари кои беа испратени кон него, по што реши да се „сокрие“.

По неговиот потег пристигнаа и пораки со поддршка до фудбалерот кој сигурно ќе има што да понуди во иднина.