Мбапе го имитираше Мартинез и ја згрози јавноста (ВИДЕО)

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе со еден неочекуван потег ги згрози навивачите и предизвика голем број негативни коментари од јавноста.

Мбапе по напуштањето на тренинг-центарот реши да го имитира потегот на аргентинскиот голман Емилијано Мартинез од Мундијалот во Катар.