Летаа столици и шишиња по улица: Жестока тепачка на Армада и Торцида во Риека (ВИДЕО)

Околу 30 припадници на навивачката група Торцида, која го следи Хајдук, имаше жестока пресметка против навивачите од Армада во Риека.

Улицата беше исполнета со скршени стакла и столици кои беа земени од еден локал во близина за да се искористат во тепачката.

„Во моментов се води истрага за инцидентот. Засега не може да откриеме повеќе детали, освен тоа дека има повредени лица“, соопштиле од полицијата.

Видеото може да се погледне ТУКА.