Даниел Стариџ, кој неодамна го напушти Ливерпул, бил жртва на крадци во Лос Анџелес, кои провалиле во неговата куќа и му го украле - кучето.

Напаѓачот објави видео на својот Инстаграм профил, во кое вели дека ќе плати колку е потребно доколку некој има информација за неговото куче.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Somebody stole my dog. I’ll pay anything. I want him back.

A post shared by Daniel Sturridge - Dstudge (@danielsturridge) on