Ја славеше титулата на ПСЖ со „пливање“ во соблекувалната (ВИДЕО)

ПСЖ синоќа ја освои својата осма шампионска титула во историјата на Лига 1. Еден од најрадосните во соблекувалната на „светците“ беше Дани Алвеш. 

Бразилецот имаше и уникатна прослава со тоа што пливаше во соблекувалната додека Маркињос го поливаше со вода. Веројатно само тој е волку луд да слави на ваков начин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💦“Good Crazy Mood”💦 #campeãonaosefazsenasce🤪

A post shared by DanialvesD2 My Twitter (@danialves) on