Хорор во Аргентина: Еден од луѓето што се сликаа со мртвото тело на Марадона – убиен (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Еден од гробарите кои ја згрозија светската јавност пред два дена, откако се појавија слики како позираат покрај мртвото тело на аргентинската легенда Диего Марадона во ковчегот пред да биде изложен за последен поздрав во претседателската палата, денеска бил пронајден мртов во еден контејнер во Буенос Аирес.

Како што објавуваат аргентински медиуми, во контејнер е најден човек кој е убиен и гол фрлен таму, ама засега нема официјални потврди за кого станува збор, но се претпоставува дека е еден од тројцата што се сликале со мртвото тело на Марадона.

Работниците во погребалното друштво кои објавија морбидни слики се пожалија уште завчера дека се соочуваат со смртни закани, кон нив, ама и кон нивните семејства.