Хит на трибините: Го соблече дресот на С. Арабија и почна да навива за Полска (ВИДЕО)

Полска славеше против Саудиска Арабија со 2-0 во второто коло, а еден навивач стана вистински хит на социјалните мрежи со неговата прослава на голот на Роберт Левандовски.

Навивачот го соблече дресот на Саудиска Арабија под кој го имаше дресот на Левандовски и почна да урла на цел глас, а ова доаѓа по шпекулациите во претходниот период дека навивачи биле „купени“ да навиваат за дел од репрезентациите за трибините да не останат празни во Катар.