Хаос во Рим: Навивачите на Лацио ја нападнаа полицијата! (ФОТО+ВИДЕО)

Навивачите на Лацио се степаа со полицијата пред финалето против Аталанта на „Олимпико“.

Гостинските поддржувачи стигнаа порано на трибините, а фановите на Лацио правеа хаос покрај стадионот, кадешто се тепаа со полицијата и притоа имаше повредени од двете страни, а беше запалено и полициско возило.