Торцида се тепала со Јањевци, еден навивач е тешко повреден! (ВИДЕО)

Голем инцидент се случил вчера во Книн во кој учествувале 25-30 луѓе, при што од едната страна биле навивачите на Торцида, додека од другата имало Јањевци, односно косовски Хрвати, како што пишуваат хрватските медиуми.

Полицијата излегла на теренот, при што уапсила неколку лица, додека едно лице било тешко повредено и завршило во болница.

Видеото од тепачката може да го погледнете ТУКА.