Фудбалер на Зенит го прими шампионскиот медал облечен во суперхерој (ВИДЕО)

Зенит Санкт Петербург вчера ги доби медалите и шампионските пехар во руското првенство. Главен момент од свеченоста беше голгетерот Артем Ѕјуба, кој дојде облечен во суперхерој. 

Сите фудбалери носеа специјални златни дресови на Зенит, но рускиот репрезентативец дојде облечен како  популарниот стрип-јунак Дедпул.