Бремената Дилета со слика од плажа ги воодушеви фановите (ФОТО)

Најатрактивната спортска водителка Дилета Леота е главна тема во медиумите, откако објави дека е бремена од голманот Лорис Кариус, по што објави фотографија на социјалните мрежи.

Бремената Дилета објави фотографија во бикини и испрати кратка порака преку нејзиниот профил на Инстаграм.

„Прв одмор заедно“, напиша Дилета.