Бивш рагбист претепа работник на аеродром, па заврши во притвор (ВИДЕО)

На социјалните мрежи беше објавена снимка од физичка пресметка меѓу поранешниот рагбист Бренан Ленгли и еден работник на аеродром во Њу Џерси.

Ленгли го нокаутираше работникот на „Јунајтед ерлајнс“ поради што беше уапсен и заврши во притвор, а на снимката може да се забележи дека бившиот рагбист беше испровоциран, но останува непознато поради што почнала тепачката.