Каква партија за младиот кошаркар: Борис Симаниќ ги доведе „Делии“ до лудило (ВИДЕО)

Младиот кошаркар на Црвена звезда е еден од најзаслужните за враќањето на српскиот клуб во Евролигата. Тој на мајсторката против Будуќност со НБА потезите ги доведе „делии“ до лудило.