Полицијата почна истрага против братот на Јокиќ - се бараат сведоци на инцидентот (ВИДЕО)

Кошаркарите на Денвер нагетс беа подобри од Лос Анџелес Лејкерс и во нивниот втор меѓусебен меч во плејофот од НБА-лигата, но резултатот падна во сенка на скандалот кој го направи Страхиња Јокиќ, односно брат на кошаркарот Никола Јокиќ.

Страхиња по една караница реши да му удри бокс на навивач, а снимката се појави на социјалните мрежи, по што НБА-лигата и полицијата почнаа истрага.

„Во моментов никој не поднел пријава. Го истражуваме инцидентот и активно работиме на идентификација на човекот од видеото кој е нападнат. Сакаме да ги охрабриме и сите кои биле сведоци да се јават во станица“, соопштија од полицијата.