Невиден потег: Со Дончиќ и невозможното е - возможно (ВИДЕО)

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ, кој е голема ѕвезда на Далас Маверикс, пред мечот против Бостон селтикс на загревањето погоди од една невозможна ситуација.

Дончиќ беше блиску до трибините и тоа зад конструкцијата на кошот, но се обиде и фрли топка која на крајот заврши во кошот, па и самиот кошаркар беше воодушевен од тоа што го направи.