Леброн Џејмс откри со кој број на дрес ќе игра на сезонава во Лејкерс (ФОТО)

Леброн Џејмс му ја препушти „23-ката“ на новиот соиграч Ентони Дејвис и следната сезона ќе игра со дресот со број 6.

Тој се враќа на бројката со која играше во Мајами, па ќе се обиде да ги предводи Лејкерс до шампионска титула со „шестката“. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Kung Fu King, Bruce Lee-Bron”?? 🤷🏾‍♂️. IDK. 🤣🤣🤣 #repost

A post shared by LeBron James (@kingjames) on