Клиперс остана без Вестбрук до стартот на плејофот во НБА

Кошаркарот на Лос Анџелес Клиперс, Расел Вестбрук вчера беше на операција поради скршеница на левата рака, по што дозна колку време ќе мора да паузира надвор од паркетот.

Клиперс остана без услугите на американскиот кошаркар до почетокот на плејофот бидејќи на Вестбрук му е потребен период на рехабилитација поради операцијата.

Американецот оваа сезона во просек постигнува по 11,1 поен, 5,1 скок и 4,4 асистенции за Клиперс.