Ембид по голема пауза се враќа во составот на Филаделфија

Филаделфија доби одлична вест затоа што беше најавено враќање на Џоел Ембид кој би требало да заигра до крајот на оваа недела.

Ембид се повреди на 30 јануари, но рехабилитацијата на коленото се движи во добар правец и наскоро ќе биде подготвен за новите предизвици.

Кошаркарот на Филаделфија оваа сезона во просек постигнуваше по 35 поени и 11,5 скокови по натпревар.