„Бомба“ од НБА: Дурант се враќа во Голден Стејт?

Американскиот кошаркар Кевин Дурант не се прослави во Феникс санс, па поради тоа би можел да замине од клубот, а како негова следна дестинација се споменува Голден Стејт вориорс.

„Воините“ ќе се обидат да потпишат договор со Дурант во текот на летото со цел да ги зголемат своите шанси во трката за шампионскиот прстен следната сезона.

Дурант би можел лесно да се прилагоди во системот на Стив Кер, а очигледно е расположен повторно да го носи дресот на „воините“.