Цела сала на дербито во Белград пееше - Mitro’s on fire (ВИДЕО)

Во Арената во Белград се игра историски меч меѓу најголемите ривали Партизан и Црвена звезда, прв нивни дуел во Евролигата, а посебно внимание привлече напаѓачот Александар Митровиќ кој е во салата.

Митровиќ е фан на Партизан, тој и потекнува од школата на овој клуб, па денеска во белградската Арена навива за црно-белите во дуелот против Црвена звезда.
 
Во еден момент сите во салата ја пееја познатата навивачка песна за него: Mitro’s on fire
 
Видеото можете да го видите на овој ЛИНК.