Ужасен пад на Мартин, веднаш беше испратен во болница со хеликоптер! (ВИДЕО)

На тренингот пред квалификациите за трката во Мото ГП за Големата награда на Португалија се случи голем инцидент откако шпанскиот возач Хорхе Мартин излета со својот мотор од патеката.

Мартин имаше ужасен пад по излетувањето од патеката, по што веднаш беше префрлен во болница со хеликоптер, а во болница бил примен во свесна состојба.