Српски рели возач заврши во болница откако го здроби автомобилот (ВИДЕО)

Најдобриот српски автомобилист Душан Борковиќ доживеа несреќа на рели во Загреб, кога удри во дрво со брзина од 97 км/ч.

Во возилото во тој момент со него бил совозачот Игор Марковиќ, а за среќа и двајцата поминале со полесни повреди, кои им биле констатирани во болница.