„Повредениот“ Хамилтон заврши во хотел со атрактивен фото-модел (ФОТО)

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон во претходните денови беше во центар на внимание откако имаше судир со ривалот од Ред Бул, Макс Ферстапен.

Тие се обвинуваа со денови, а Хамилтон наводно и беше повреден, но од Ред Бул порачаа дека тоа се лаги измислени од Мерцедес.

Хамилтон по трката во Италија замина во Њујорк, каде што учествуваше на еден настан, а од забавата 36-годишниот возач не си заминал сам.

„Повредениот“ Хамилтон си заминал во својата соба со атрактивната Жанет Гузман, чие друштво очигледно му одговарало.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Janet Guzman (@janetguzman)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Janet Guzman (@janetguzman)