Најтажната сцена во Ф1: Ферстапен беше разочаран по квалификациите во Истанбул (ФОТО)

Квалификациите за Големата награда на Турција беа интересни за многумина, но не и за Макс Ферстапен од Ред Бул, кој возеше неверојатно, но на крајот остана без пол-позицијата.

На социјалните мрежи беше објавена една од најтажните сцени во Формула 1 сезонава. Ферстапен, откако не ја освои пол-позицијата во Истанбул, беше разочаран поради тоа што му се случи во Истанбул.

Утре на трката од пол-позиција ќе тргне Ленс Строл, кој беше најбрз во квалификациите со време 1.47.765, а по него ќе тргне Ферстапен.