Десет возила се искршија: Ваков карамбол немало одамна во автомобилистичките трки (ВИДЕО)

Во Купот Ситроен ДС3, чија трка се возеше во Данска донесе таков каранбол, што од поодамна љубителите на автомото спортот не виделе. Точно 11 возила успеаа да се искршат поради лизгавата патека, откако дожд ги „изненади“ возачите.

И сите излетаа на исто место. Прво три одеднаш, а потоа се редеа автомобилите удирајќи во оградата. За среќа серизно нема повреден ниту еден возач, а неколкумина имаат само полесни повреди.