Севилја води со 2-0 против Рома и се наоѓа на чекор до фајнлејт-турнирот! (ВИДЕО)

Севилја има предност од 2-0 против Рома на дербито кое се игра во Дуизбург, па така се наоѓа на чекор до пласман на фајнлејт-турнирот во Лига Европа.