Роналдо е машина: За само 14 минути му даде гол на Јанг Бојс (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо уште еднаш покажа зошто е еден од најдобрите фудбалери во светот бидејќи за само 14 минути успеа да постигне гол против Јанг Бојс за водство на Манчестер јунајтед од 1-0.

Бруно Фернандеш испрати одлична топка кон неговиот сонародник, кој немаше многу проблеми да ја смести мрежата во противничката мрежа.