Додека уживавме во магијата на Пјаниќ, магија се случи и на друг терен (ВИДЕО)

Мирламе Пјаниќ со фантастичен гол од слободен удар, го зголеми водството на Босна во дуелот против Грција. Но, спектакуларен гол од слободен удар успеа да постигне и Ирецот Конор Хурикан.

Ирска во 35 минута од натпреварот доби шанса поведе против Грузија од слободен удар. Шансата ја искористи фудбалерот на Астон Вила кој маестрално погоди во мрежата на Грузијците.