Ди Марија двапати го матираше Куртоа, ВАР му поништи гол на Реал (ВИДЕО)

Во еден од најспектакуларните натпревари вечерва во Лигата на шампиони, ПСЖ на „Паркот на Принцовите“ води со 2-0 против Реал Мадрид.

Анхел Ди Марија двапати ја погоди мрежата на Тибо Куртоа, а Реал Мадрид успеа да ја затресе мрежата на домаќините преку Герет Бејл, но по проверка на ВАР-снимката, тој беше поништен, па резултатот остана 2-0 за парижаните.