Португалија без Роналдо маршира кон четвртфинале: Пепе ја дуплира предноста (ВИДЕО)

Португалија после пола час дојде до огромни 2-0 и маршира кон четвртфинале на СП во Катар, откако Пепе, кој е најстар европски фудбалер со настап на Мундијалите даде гол по корнер за голема предност против Швајцарија.

Пепе за три месеци ќе наполни 40 години и е втор најстар фудбалер со гол на СП. Најстариот е Роже Мила со гол на 42 години на СП во 1994 година во САД.