Американски коментатор збудале по голот на Карлос Вела (ВИДЕО)

Мексиканскиот интернационалец, Карлос Вела, е еден од најдобрите фудбалери во историјата на МЛС, а неговите мајстории не ретко предизвикуваа еуфорија кај коментаторите.

Така беше и по неговата синоќешна мајсторија, односно погодокот од тешка позиција во триумфот на неговиот Лос Анџелес ФЦ против Солт Лејк Сити (2-1), по што коментаторот буквално – збудале.