Роналдињо ќе навива за Македонија (ВИДЕО)

Македонија за првпат во историјата ќе настапи на Европското првенство (ЕП), а голема поддршка за македонските фудбалери пристигна и од еден од најголемите фудбалски магионичари, Роналдињо.