Поразот веќе извесен: Лајнер ја дуплира предноста на Австрија (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентација се наоѓа пред пораз на гостувањето во Виена, откако Австрија на стартот на второто полувреме преку Стефан Лајнер успеа да погоди за водство од 2-0.